AKTUALNOŚCICzy kolorowe tatuaże są zakazane?

Czy kolorowe tatuaże są zakazane?

2022 EU CertificateofCompliance LIMITLESS Polish.pdf 1 zakazane

Czy kolorowe tatuaże są zakazane?

tusz do tatuazu zakazane

Czy kolorowe tatuaże są zakazane?

zakazane tusze

Kolorowe tusze do tatuaży zakazane w Unii Europejskiej?

Tak, zakazana jest większość kolorów tuszy do tatuażu w Unii Europejskiej. Wprowadzono nowe regulacje dotyczące używania chemikaliów, które powinny być stosowane w tuszach do tatuażu i makijażu permanentnego.

Od 4 stycznia 2022 roku wszystkie kolory tuszu do tatuażu, oprócz Pigment Blue 15:3 i Pigment Green 7, zostały zakazane.

Zgodnie z nowymi przepisami, tatuażysta musi udowodnić, że zawartość chemikaliów w tuszu do tatuażu nie przekracza poziomu szkodliwego dla ludzkiego zdrowia.

Przepisy Unii Europejskiej zapewniają, że tatuażyści muszą używać bezpiecznych produktów, które nie zawierają substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia.

Aby uniknąć konsekwencji prawnych, tatuażyści muszą mieć dokumentację potwierdzającą, że korzystają z legalnych barwników i tuszy do tatuażu zgodnych z REACH.

Producenci tuszy do tatuażu są zobowiązani do wystawienia certyfikatu bezpieczeństwa, który potwierdzi, że produkt jest bezpieczny dla ludzi.

Przed stosowaniem tuszu do tatuażu, tatuażyści muszą też dokładnie przeczytać etykietę i upewnić się, że produkt spełnia wymagania Unii Europejskiej.

Napisane przez:

Da Vinci's Fox Tattoo to miejsce, gdzie spotyka się kreatywność i artyzm. Założone we Wrocławiu w 2021 roku nasze studio tatuażu szybko zyskało sławę dzięki profesjonalnej obsłudze i wyjątkowej jakości tatuaży. W Da Vinci's Fox Tattoo wierzymy, że dobry tatuaż to coś więcej niż tylko wzór. To odzwierciedlenie Twojej indywidualności, stylu i przekonań. Dlatego nasz doświadczony zespół tatuażystów jest oddany tworzeniu unikalnych, spersonalizowanych dzieł, które uchwycą Twoją osobowość i wizję. Nasi doświadczeni artyści wykorzystują szereg technik, aby stworzyć piękne i znaczące tatuaże, które reprezentują to, kim jesteś. Od tradycyjnych po nowoczesne projekty, nasz zespół jest zaangażowany w zapewnienie, że Twój tatuaż jest czymś, z czego możesz być dumny. Z pasją zapewniamy bezpieczne i komfortowe środowisko dla naszych klientów. Rozumiemy, że wykonanie tatuażu może być przerażające, dlatego podejmujemy dodatkowe kroki, aby zapewnić Ci komfort podczas całego procesu.