Wszystko o trójwymiarowych tatuażach 3D

Wielu zna z pierwszej ręki styl realizmu. Sama nazwa stylu mówi sama za siebie — realistyczny obraz. Jest uważany za jeden z najbardziej poszukiwanych obszarów w branży tatuażu.

Ale wszystko się porusza, a sam realizm zaczyna się przekształcać i nabierać bardziej skomplikowanych detali. Była więc pewna odgałęzienie od realizmu — tatuaż 3D.

Zachowując w sobie ideę realistycznego obrazu, tatuaż 3D posunął się jeszcze dalej w dziedzinie rozwiązań światła i cienia. Patrząc na takie prace, od razu czuje się gry z ludzkim postrzeganiem trójwymiarowej przestrzeni.

To w tatuażu 3D, który jest w rzeczywistości wykonany na płaszczyźnie, objętość obrazu jest odczuwana tak bardzo, jak to możliwe. Iluzję tworzy nie tylko objętość osobnego obrazu, ale postrzegana jest jako coś namacalnego, coś, czego można dotknąć.

Najczęściej efekt ten osiąga się dzięki fundamencie realizmu i pracy z wydzieloną częścią ciała. Pomaga to osiągnąć pożądany wygląd i efekt, aby wyraźniej wyrazić nieistniejącą przestrzeń.

Pomysły na tatuaż 3D

Na przykład bardzo popularnym tematem w tatuażach 3D jest biomechanika. Zawsze są złożone mechanizmy, sprężyny, zawory i dźwignie.

Fabuła jest niezmiennie taka sama: naga skóra, pod którą wszczepiono implant. W tym przypadku ważny jest wybór części ciała. Przyszły szkic zależy od tego, co dokładnie zostanie „zastąpione” stalowymi mięśniami, ponieważ ważne jest, aby wziąć pod uwagę budowę ludzkiego ciała.

Taki tatuaż wygląda dynamicznie i efektownie na dużej powierzchni ciała. Wszystkie szczegóły muszą być przemyślane w najdrobniejszym szczególe, od wiązania do ludzkiej anatomii po realistyczny wygląd szczegółów biomechanicznych.

Jeśli nie ma ochoty na tatuaż na dużą skalę, ale chcesz czegoś wizualnie niezwykłego, zawsze możesz skorzystać z motywów zwierzęcych.

Rysunki małych zwierząt mogą nie wyglądać tak chwytliwie, ale wystarczająco elegancko. Najpopularniejsze: motyle i pająki. Żywa istota czająca się na ciele to pożądany efekt, który można osiągnąć przy odpowiednim wykonaniu.

Wzory w tatuażach 3D doskonale zajęły swoją niszę. Mogą mieć ścisłą geometrię lub być gładkie i pełne wdzięku. Najważniejsza jest ich objętość. Nie są to już tylko linie na płaszczyźnie, ale oddzielne obiekty fizyczne o własnych wymiarach.

Wzory mogą się przeplatać, układać w danej kompozycji lub być dowolne. Tworząc określony wzór, taki tatuaż jest w stanie ozdobić i podkreślić dowolną część ciała.

Pinterest

Ciekawym rozwiązaniem jest również tatuaż o surrealistycznym wyglądzie. Surrealizm to pierwotnie gra z percepcją wizualną, czymś realnym i nierealnym jednocześnie. Łatwo zgadnąć, że ten kierunek jest idealny dla stylu tatuażu 3D i uzupełnia go.

Portale, galaktyki, zniekształcone sceny i akcja w połączeniu z mistrzowskim wykorzystaniem światła i cienia tworzą wyjątkowy, nadający się do noszenia obraz. Dzięki złudzeniom optycznym tatuaż staje się wyjątkowym obiektem artystycznym, który wydaje się być wolny od otaczającej przestrzeni.

Pinterest

Znaczenie tatuaży 3D

Znaczenie tatuaży 3D nie różni się od zwykłych płaskich obrazów, różnica polega tylko na realizacji Twojego pomysłu. Główną rolę odgrywa to, jaki temat jest przedstawiany i co dokładnie wpisujesz w znaczenie swojego tatuażu. Podobnie z wyborem miejsca na tatuaż.

Ten styl nie ogranicza się do fabuł i jest w stanie dostosować się do każdego z Twoich pragnień, ucieleśnić najbardziej oryginalne rozwiązania i stworzyć wyjątkowe dzieło.

Jeśli chcesz tatuaż w stylu 3D, może to być absolutnie wszystko. Te tatuaże są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Przede wszystkim powinieneś polubić obiekt na przyszłym tatuażu.

Głównym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego tatuażysty. Tatuaż 3D to trudny styl do wykonania. Tatuator musi być profesjonalistą w swojej dziedzinie, umieć manipulować przestrzenią i perspektywą, światłocieniem i linią w celu uzyskania efektu 3D.

Proces tworzenia takiego tatuażu również zajmuje dużo czasu, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, a na wynik nie trzeba będzie długo czekać.

Leave a Reply Cancel reply

Exit mobile version
%%footer%%