Czego nie można robić po tatuażu?

Mówimy szczegółowo o tym, z czego i na jak długo będziesz musiał zrezygnować po sesji tatuażu, aby zachować jego kolor i jakość.

po tatuażu

Treść artykułu:

 • Ile nie można pić po tatuażu?
 • Czy po tatuażu mogę wziąć prysznic?
 • Jak długo po sesji tatuażu mogę pływać w stawach i chodzić do sauny?
 • Kompatybilny z opalenizną i świeżym tatuażem
 • Czy po zrobieniu tatuażu mogę uprawiać sport?
 • Czego jeszcze nie można robić po tatuażu?

Jeśli zdecydujesz się na tatuaż, pamiętaj, że jakość tatuażu będzie zależeć od poprawności jego wyleczenia, profesjonalizmu tatuażysta i twoich działań po sesji. Tutaj musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach, na przykład o tym, jak bardzo nie możesz pływać w basenie po tatuażu i do czego jeszcze powinieneś się ograniczyć. A takich momentów jest sporo, więc rozważymy je bardziej szczegółowo. Aby tatuaż wyglądał jasno i pozostał taki przez wiele lat, musisz dokładnie wiedzieć, czego nie należy robić po tatuażu, a także postępować zgodnie z zaleceniami studio tatuażu. W przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie wyblakłego tatuażu, który będzie musiał być poprawiony więcej niż raz.

Ile czasu nie można pić po tatuażu?

Zaczniemy od ważnego: stanowczo nie zalecamy picia alkoholu przed i po sesji tatuażu. Niektórzy naiwnie wierzą, że alkohol ułatwia proces tatuażu i generalnie nastawiają się na sesję tatuażu. Zaznaczamy, że nie zawsze tak jest, ponieważ można przypadkowo przesadzić z alkoholem, a jego działanie jest zawsze inne. A jeśli to pomaga stłumić uczucie bólu, to u innych wrażliwość podczas sesji może nawet wzrastać.

Dlaczego nie możesz pić po zrobieniu tatuażu? Tutaj jest ważny punkt. Napoje alkoholowe rozrzedzają krew, co oznacza, że ​​wzrasta prawdopodobieństwo krwawienia — to jeden z głównych powodów, dla których nie należy pić przed i po sesji. Ponadto pod wpływem alkoholu krew może rozcieńczyć atrament i doprowadzić do niedokładności tatuaż. I ani tatuażysta, ani ty tego nie potrzebujesz.

Dlatego pamiętaj: możesz bez obaw pić alkohol po całkowitym wygojeniu tatuażu, czyli co najmniej po 7 dniach. Jeśli tatuaż jest duży, lepiej powstrzymać się od alkoholu przez 8-10 dni.

Czy po tatuażu mogę wziąć kąpiel lub prysznic?

Bezpośrednio po sesji tatuażu mistrz tatuażu zamknie świeży tatuaż podkładem lub folia second skin. W pierwszym przypadku kilka godzin po sesji należy zdjąć podkład, a następnie dokładnie spłukać, nałożyć maść i ponownie zawiązać tatuaż podkładem. Jeśli założyłeś po sesję tatuażu folie second skin, należy go usunąć po całkowitym wygojeniu — po 4-6 dniach. W każdym razie postępuj zgodnie z zaleceniami mistrza tatuażu.

Jeśli martwisz się, jak długo nie możesz umyć się po tatuażu, tutaj wszystko nie jest takie straszne: możesz wziąć prysznic ze świeżym tatuażem, ale ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach:

 • Nie można skierować silnego strumienia wody w miejsce tatuowania;
 • Nie pocieraj obszaru skóry, na której jest tatuaż.

Jak długo po sesji tatuażu mogę popływać w morzu i pójść do sauny?

Jeśli chodzi o wodę, jest też wiele rzeczy, których nie możesz zrobić po zrobieniu tatuażu. Woda w basenie, morze, ma wiele szkodliwych bakterii, które mogą niekorzystnie wpływać na tatuaż.

 • Woda w basenie nie ma tych właściwości, ale z powodu obecności chloru Twój tatuaż może stać się matowy i stracić dużo kontrastu.
 • W morzu woda jest słona i tutaj wypadałoby przypomnieć znane powiedzenie „Nie posypuj na rany sol!”. Sól po prostu koroduje otwartą ranę, a Twój tatuaż goi się nierównomiernie.
 • Ważne jest również, aby wiedzieć, jak długo nie możesz iść do sauny po tatuażu. Jeśli chodzi o kąpiel i saunę, nie jest tajemnicą, że gorąca para jest przeciwwskazana do świeżego tatuażu. Powód jest ten samy — obraz może się rozmazać, a farba może stracić nasycenie.

Jak długo nie możesz pływać po tatuażu w stawie lub basenie? Lepiej pływać, kąpać się i wykonywać zabiegi spa po całkowitym wygojeniu tatuażu, średnio 25-30 dni po tatuażu. Ważne jest, aby pamiętać, jak bardzo nie możesz pływać po tatuażu i trzymać się tego zalecenia.

Kompatybilny z opalenizną i świeżym tatuażem

Z kąpielami w zbiornikach już się zorientowaliśmy, ale co z plażowaniem? Dlaczego nie możesz się opalać po tatuażu? Słońce jest jednym z głównych wrogów tatuażu, a zwłaszcza świeżego. Nie trzeba spędzać czasu nad stawem, można po prostu pospacerować pod gorącym słońcem z nieskrywanym tatuażem, a to wystarczy, aby uzyskać dawkę szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Zaledwie pół godziny pod palącym słońcem, a twój świeży tatuaż może wyglądać jak ten, który istnieje od wielu lat. Nasza rekomendacja dotycząca tego, jak długo nie powinnaś się opalać po zrobieniu tatuażu, jest taka, że ​​lepiej odłożyć wakacje na jakiś czas niż odnawiać tatuaż z wyprzedzeniem.

Czy po zrobieniu tatuażu mogę chodzić do siłowni ?

Tutaj wszystko jest surowe — nie możesz uprawiać sportu po zrobieniu tatuażu. Nadmierne pocenie się podczas uprawiania sportu może powodować wypłukiwanie farby. Lepiej trochę poczekać, bo zawsze będziesz miał czas na powrót do treningu. Średnio po tatuażu nie można uprawiać sportu przez 7-10 dni. Ale warto zrozumieć, że każdy organizm jest indywidualny, dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, lepiej po całkowitym wyleczeniu wrócić do wielkiego sportu.

Exit mobile version
%%footer%%