Tatuaże damskie delikatnie

Studio tatuażu Da Vinci’s Fox Tattoo Wrocław

Tatuaże damskie

Przez długi czas delikatne tatuaże damskie był uważany za bardzo kontrowersyjną dekorację. Ominęły go najlepsze domy mody. Ale na początku lat 70. słynny projektant Issey Miyake przedstawił publiczności kolekcję Tattoo, inspirowaną tradycyjnym japońskim stylem tatuaży irezumi.

Tatuaże damskie

Odniosła taki sukces, że wkrótce tatuaże zaczęły pojawiać się coraz częściej na wybiegach i zdjęciach w kolorowych magazynach, a dziś dziewczyna, która chce zrobić sobie tatuaż, będzie w świetnym towarzystwie. Wystarczy przypomnieć mini tatuaże Katy Perry i Ariany Grande lub znacznie bardziej zauważalne Lady Gagi. Wysoka moda sprawiła, że tatuaż damski stał się silnym urządzeniem estetycznym, a nowoczesna technologia sprawiła, że ​​jest przystępny cenowo.

Tatuaże damskie: podstawowe style

Tatuaże damskie charakteryzują się bardziej poetycką i romantyczną tematyką niż męskie, ale ogólnie style są takie same:

 • Tradycyjne amerykańskie tatuaże (old school) o grubym konturze i zaledwie kilku odcieniach atramentu, najlepiej niebieskiego i czerwonego. Obraz jest często celowo prosty – krzyż, róża, sztylet itp.
 • Tradycyjne japońskie irezumi. Powierzchnia skóry (czasem całe ciało) jest całkowicie pokryta wzorami, które wpleciono w jedno płótno. Bliski temu kierunkowi jest styl neojapoński, który charakteryzuje się dużą szczegółowością i szeroką paletą.
 • Realizm. Mogą to być szkice kwiatów, zwierząt, dowolnych przedmiotów, nawet portrety ludzi, wykonane w realistyczny sposób. Ten styl stał się popularny wraz z pojawieniem się nowoczesnych maszyn, które pozwalają na wysoką dokładność linii.
 • Newschool — tatuaż, przypominający piękne ilustracje książkowe. Niektóre obrazy wyglądają jak akwarele. Wybierz dowolny pomysł — w tym szkic z odniesieniem do Twojego ulubionego filmu, książki, gry komputerowej. Najważniejsze, że znaczenie jest dobrze odczytane.
 • Dotwork to styl, w którym obraz składa się z kropek. Możesz zrobić dowolne zdjęcie, ale będzie czarno-białe.
 • Biomechanika to połączenie realistycznych mechanizmów i elementów roślinnych na obrazach, które razem tworzą fantastyczne obrazy.

Delikatne tatuaże damskie często ma tylko znaczenie estetyczne, nie można w niego inwestować głębokiego znaczenia. Ale przed wyborem stylu i konkretnego szkicu lepiej zainteresować się znaczeniem obrazu.

Modne style tatuażu damskiego

Tatuaż to już nie tylko manifest buntu. To stylowa dekoracja, na którą wpływają trendy w modzie. Choć współczesna moda jest demokratyczna, a wiele z nich inspiruje się zdjęciami piękna i blogerkami modowymi, trendy najczęściej wyznaczają wpływowi projektanci lub dobrzy rzemieślnicy znani w tej branży. Kiedy ich prace trafiają do błyszczących magazynów i na Instagramie, coraz więcej osób chce powtórzyć ten styl i pojawia się nowy trend w modzie.

Dziś takich trendów jest kilka. Są to cienkie tatuaże, zwłaszcza w formie napisu na nadgarstku lub ramieniu. Wykonywane są dosłownie w jednej linii. Wartość napisu może być dowolna, ale pamiętaj, że nie powinien zawierać błędów. A biorąc pod uwagę fakt, że tatuaż jest od dawna, nie należy w tym nagraniu zawierać żadnych chwilowych myśli i zjawisk. Na przykład możesz rozstać się z facetem za miesiąc, ale tatuaż pozostanie.

Drugi trend to tatuaż kobiecy z odniesieniami do sztuki nowoczesnej lub klasycznej. Wyglądają jak prawdziwe dzieło sztuki i podkreślają Twój dobry gust.

Kolejnym trendem są mini tatuaże. Są to małe obrazki, które mogą nie mieć głębokiego znaczenia, a jedynie wartość estetyczną – kwiaty, motyle, łapacze snów itp. Takie małe tatuaże łatwo ukryć pod ubraniem, jeśli w pracy obowiązuje ścisły dress code, a władze nie uznają takiej biżuterii.

Delikatne tatuaże damskie to sposób na podkreślenie indywidualności i gustu. Dlatego możesz spróbować innego ciekawego trendu — stylu imitującego haft krzyżykowy lub satynowy.

Delikatne tatuaże damskie rzadko mają znaczenie polityczne lub społeczne. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tatuaż o takim znaczeniu protestacyjnym to aktualny trend.

Gdzie zrobić tatuaż

Najpopularniejsze opcje zrobienia delikatnego tatuażu damskiego:

Tatuaż damski na szyi;

Tatuaże damskie na ręce;

Tatuaże delikatnie na nadgarstku;

Tatuaże damskie między piersiami;

nogi (łydki i kostki);

Barki i przedramiona.

Wzór na nadgarstku nie jest rękawem, można go bez problemu zakryć bransoletką. Tatuaż na szyi — schowaj pod włosami. To wygodna opcja dla dziewczynek, których rodziny nie akceptują takiej biżuterii. Mały wzór na ramieniu przyciąga wzrok, jeśli kobieta nosi otwarte sukienki. Jeśli styl został dobrany prawidłowo, taki tatuaż podkreśli kobiecość, a nawet będzie wyglądał elegancko.

Delikatne tatuaże dolnej części pleców dla kobiet również wygląda bardzo atrakcyjnie. Przez większość czasu będzie ukryty pod ubraniem. Ale na letnie wakacje jego właściciel będzie miał gwarancję uwagi i podziwu. Tutaj również bardzo ważne jest, aby wybrać szkic, który będzie dobrze wyglądał w tym konkretnym miejscu.

W każdym razie przed podjęciem decyzji o miejscu zastosowania i stylu warto nie tylko przeczytać recenzje i zobaczyć zdjęcia, ale także skonsultować się z mistrzem. Specjalista w naszym salonie powie Ci, gdzie lepiej zrobić sobie tatuaż, aby wyglądał dobrze i był łatwy w pielęgnacji, a także odpowie na wszystkie pytania dotyczące tej procedury i jej kosztów.

Jeśli nie jesteś pewien, jak będzie wyglądała skończona praca, możesz poprosić mistrza w studio o wykonanie szkicu na papierze i najpierw przymocować go do miejsca, w którym planujesz nałożyć tatuaż. To jest wliczone w cenę zabiegu.

Gdzie nie polecamy robić tatuaże delikatnie

Istnieje wiele możliwości zastosowania kobiecego tatuażu. A są miejsca, w których nie możesz wypełnić rysunku:

 • Palmy. Tutaj skóra jest zbyt twarda, wzór nie utrzyma się długo. Dotyczy to również skóry palców (ich odwrotnej powierzchni). Linie szybko stracą wyrazistość, a obraz zmieni się w rozmycie.
 • Dłoń. To ciężkie miejsce do pracy. Ponadto, ze względu na właściwości skóry, jasne kolory atramentu będą mniej nasycone, a nawet czerń będzie bardziej wyblakła.
 • Stopy. Tatuaże dla kobiet w takim miejscu są bardzo problematyczne. Po pierwsze ze względu na dużą wrażliwość tej strefy, a po drugie ze względu na stały kontakt z rajstopami i butami.
 • Łokcie. Skóra tutaj jest cienka i bardzo wrażliwa. A od ciągłego zginania i wyginania ramion wzór zostanie szybciej wymazany.
 • Pachy. Jest to bardzo bolesny obszar, a w pobliżu znajdują się węzły chłonne.

Nie możesz nałożyć rysunku bezpośrednio na kreta, uszkadzając go. Takie obszary wymagają szczególnej troski. Chociaż sam kret, podobnie jak piercing, może stać się harmonijną częścią obrazu.

Bardzo efektownie wygląda delikatne tatuaże damskie na ramieniu, podobnie jak na obojczyku. Ale miłośnicy plecaków powinni pomyśleć o tym, że ze względu na stały kontakt z paskami skóra może tu stać się bardziej szorstka, a wykonanie tatuażu będzie trudniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu

Nie ma tu żadnych specjalnych zasad, z wyjątkiem jednego – nie można pić alkoholu przynajmniej dzień przed zabiegiem (a tym bardziej – tego samego dnia). Alkohol podnosi ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa intensywność przepływu krwi, a świeżo nałożony wzór blednie. Ponadto proces gojenia może być dłuższy i bardziej bolesny.

Kobiety muszą starannie wybrać termin zabiegu. Nie przychodź do salonu w „krytyczne dni”. Podczas menstruacji skóra nieco traci swoją elastyczność, zabieg staje się bardziej bolesny. A stan zdrowia zauważalnie się pogarsza, co również wpływa na to, jak kobieta będzie tolerować tatuowanie.

Jak zachować piękność tatuażu

Jak dbać o kobiecy tatuaż natychmiast po aplikacji — powie mistrz. Ponadto gotowy obraz jest najpierw uszczelniany specjalną folią. Jednak w przyszłości tatuaż wymaga dokładniejszej pielęgnacji.

Jest kilka prostych zasad, a tatuażysta w naszym salonie na pewno Cię w nie wprowadzi. Najpierw musisz nawilżyć skórę. Im lepiej się nim zajmiesz, tym dłużej tatuaż zachowa jasność kolorów i wyrazistość linii. Do nawilżania można używać dowolnych produktów na bazie wody, bez substancji zapachowych (zapachu). Kremy i maści zawierające lanolinę i wazelinę nie są odpowiednie, ponieważ mogą zatykać pory.

Po drugie, musisz chronić rysunek przed słońcem — przynajmniej w okresie gojenia i kilka miesięcy później. Lepiej w przyszłości nie wystawiać tego obszaru na promienie słoneczne bez ochrony. Krem do tego powinien mieć najmocniejszy filtr UV.

Po trzecie, nie zaleca się noszenia zbyt ciasnych rzeczy. Zaburzają trochę krążenie krwi i są szkodliwe dla skóry (i nałożonego obrazu).

Od czego zależy koszt tatuażu

Cena zależy od fizycznej ilości pracy. Im większy rysunek, tym wyższy. Kolorystyka również ma znaczenie, ponieważ cena pigmentów również będzie wliczona w cenę. Wreszcie, ważną rolę odgrywa poziom złożoności pracy. Im dłużej mistrz będzie pracował nad rysunkiem, tym wyższa cena.

Exit mobile version
%%footer%%